Mimořádné opatření - výskyt hmyzu

Vážení rodiče,

jak jste byli informováni z nástěnky u hlavních dveří, byl u jednoho dítěte v MŠ ze třídy Tygříků zjistěn výskyt štěnice na jeho osobním oblečení. Prokazatelně bylo zdrojem hmyzu domácí prostředí, respektive dům napadený hmyzem.   

Situace byla okamžitě řešena izolací dítěte a všech jeho věcí , dítě bylo v MŠ přítomno cca půl hodiny. V tuto chvili dítě do MŠ přechodně nedochází . Ihned jsem situaci řešila s Krajskou hygienickou stanicí RNDr. Kafkovou a odbornou firmou LIDESIN a provedli jsme všechna opatření, která nám byla doporučena. Došlo k částečné deratizaci místa v šatně / vše v souladu s bezpečnostními pokyny a po provozu /  a preventivní likvidaci ložního vybavení dítěte. Plyšové hračky v celé MŠ byly dle pokynů vyprány a usušeny v čističce prádla. Budeme prostředí pečlivě monitorovat.

Preventivně jsme rodičům doporučili odnést všechny věci dětí domů a vyprat s desinfekční přísadou a nejlépe usušit v sušičce, případně nechat chemicky ošetřit. 

Pevně doufáme, že se nám podařilo zachytit problém včas a spolu s Vámi preventivně zamezit případnému výskytu hmyzu v MŠ.

Podle informací z KHS je výskyt tohoto  hmyzu bohužel v Liberci velmi častý , zejména v panelových domech , včetně sídliště Františkov. Trvalá likvidace je obtížná a dlouhodobá vzhledem k malé účinnosti deratizačních prostředků. 

V tuto chvíli žádný výskyt hmyzu v MŠ  NENÍ.  Další kroky budu nadále koordinovat s Krajskou hygienickou stanicí.

Věřte, že i nám je situace nepříjemná a snažíme se o co nejúčinnější řešení. 

                                           Děkuji Vám za pochopení                   ředitelka školy PaedDr. Jana Kubíčková