INFO MML - provoz MŠ pro potřebné

Informace k provozu školy určené k výkonu péče o děti rodičů vybraných profesí

Praktické informace k současnému provozu ZŠ Ještědská.

Vláda nařídila v souladu s krizovým zákonem hejtmanům, aby v místech potřeby určili školu nebo školské zařízení veřejných zřizovatelů k vykonávání péče o děti ve skupinách nejvýše 15 dětí ve věku od 3 do 10 let zákonných zástupců, kteří jsou zaměstnanci/příslušníci

  • - bezpečnostních sborů,
  • - obecní policie,
  • - poskytovatelů zdravotních služeb,
  • - orgánů ochrany veřejného zdraví,
  • - ozbrojených sil,
  • - obcí, zařazení do obecních úřadů k výkonu sociální práce, krajů, zařazení do krajských úřadů k výkonu sociální práce a poskytovatelů sociálních služeb,
  • - a zaměstnanci určené školy.

Liberecký kraj určil pro město Liberec tuto základní školu:
Základní škola, Liberec, Ještědská 354/88, příspěvková organizace, IČ 72743212, se sídlem Liberec, Ještědská 354/88

Provoz školy

Péče je zajištěna od pondělí do pátku v době od 6.00 hodin do 20.00 hodin. Časový rozsah může být v mimořádných případech odlišný v závislosti na potřebách zaměstnanců/příslušníků tak, aby mohli vykonávat své povolání.

Příchod dětí

Rodiče své děti přivádějí z Erbenovy ulice k pavilonu D (brána u přechodu pro chodce nad parkovištěm školy), vstup do areálu školy a pavilonu je zřetelně označen.

Co s sebou

2 svačiny, vlastní láhev na pití, přezůvky, vhodné oblečení (i na ven), svou hračku, hru

Prosíme rodiče, aby všechny věci měly děti řádně označené.
Stravování (oběd) zajišťuje firma Gastron.

Z preventivních a provozních důvodu budou evidovány údaje o dětech a rodičích (např. aktuální zdravotní stav, alergie dětí na potraviny, sdělení profese a dostupný telefonní kontakt na zákonného zástupce v době, kdy dítě bude v péči pedagogických pracovníků).

Prosíme rodiče, kteří tuto péči využijí, aby nás předem kontaktovali na tomto telefonním čísle 739 226 075. 
Telefon bude dostupný od pondělí do pátku v době od 6.00 hodin do 20.00 hodin.

Měsíční výkaz ošetřovného - uzavření MŠ

Milí rodiče, podle dohody jste ode mě obdrželi žádost na ošetřovné s potvrzením o uzavření MŠ . O ošetřovné budete dále žádat případně každý měsíc po dobu uzavření  mateřské školy  na základě VÝKAZU OČR .

Tento výkaz nevyplňuje MŠ, ale VY SAMI A ODEVZDÁVÁTE HO ZAMĚSTNAVATELI .

Měl by Vám ho dát váš zaměstnavatel, ale já jsem ho pro vás umístila na webové stránky školy, odkud si ho můžete stáhnout a vytisknout. Doporučuji oboustranně na jeden list.  Pokud možnost tisku nemáte a zaměstnavatel nebo OSSZ vám ho nedal, tak mě kontaktujte.  Vytištěné žádosti k vašemu vyplnění připravíme k předání. 

Výkaz najdete  vlevo nahoře v sekci  :  O STROMOVCE - DOKUMENTY 

V případě dotazů mě kontaktujte 730844022  - Jana Kubíčková

Přeji hezké jarní dny a optimismus.

STRAVNÉ a ŠKOLNÉ v době uzavření MŠ

Milí rodiče,

zatím nevíme, jak dlouho budou MŠ uzavřeny. Očekáváme však, že  nejméně do konce dubna 2020. 

ŠKOLNÉ - bude automaticky sníženo poměrem dnů, kdy bude MŠ uzavřena pro standardní provoz, TAKŽE NA DUBEN NEMUSÍTE ŠKOLNÉ PLATIT. 

STRAVNÉ - ZÁLOHU NA DUBEN NEMUSÍTE PLATIT. 

Přijaté platby samozřejmě zústávají na vašem " školkovém" účtu  a  po skončení stavu nouze bude možno individuálně požádat o mimořádné vratky přeplatků.  Pokud nebudete potřebovat, budou přeplatky vráceny standardně v září. 

Případné dotazy na :  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

                                                                                                  Jana Kubíčková , ředitelka školy

Aktuálně 18.3.2020 Uzavření MŠ

Milí rodiče,

z rozhodnutí krizového štábu je od 18.3.2020 MŠ zcela uzavřena do odvolání z důvodu epidemie.  Pokud někteří z vás pracují v některé z níže uvedených složek a potřebujete zajistit péči o dítě  , tak mě kontaktujte na tel. 730 844 022.  Pro tyto děti z celého LIberce je v provozu oddělení předškolních dětí v budově Základní školy Ještědská v Dolním Hanychově - o děti pečují učitelky MŠ , provoz je od 7 do 16 hodin. 

Docházet mohou pouze děti rodičů kteří pracují v těchto složkách  : 

-          zaměstnanci bezpečnostních sborů,

-           zaměstnanci obecní policie,

-           zaměstnanci poskytovatelů zdravotních služeb,

-          zaměstnanci poskytovatelů sociálních služeb (zejména pak služeb sociální péče a služeb sociální prevence dle   zák. 108/2006 Sb. zákon o sociálních službách),

-          zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,

-           příslušníci ozbrojených sil. 

Děkuji vám za pochopení a držme se.   Jana Kubíčková, ředitelka školy

Ošetřovné - uzavření MŠ

Vážení rodiče, během úterý jste byli všichni telefonicky informováni o UZAVŘENÍ  MŠ  od 17.3.2020 do odvolání z důvodů epidemie. Předem moc děkuji VŠEM  za krásná slova pochopení, podpory a optimismu , která v hovorech zazněla. 

Těm, kteří potřebovali,  jsem včera a dnes odesílala elektronicky žádost o ošetřovné s vyplněnou částí A o uzavření mateřské školy. Pokud ji někdo neuplatnil a nyní nebo v dalších dnech ji bude potřebovat , tak mě individuálně kontaktujte. Setkala jsem se s případem , že žádost nešla vytisknout s elektronickým podpisem - to bychom museli řešit individuálně. 

DRŽTE SE - MÁME VÁS RÁDI  - kolektiv MŠ slunicko