KARANTÉNA MEDVÍDCI 20.-30.1.2021

21.-30.1.2021 -  TŘÍDA MEDVÍDKŮ - MŠ Stromovka  - UZAVŘENA - KARANTÉNA COVID 19

Z ROZHODNUTÍ KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE Libereckého kraje je TŘÍDA MEDVÍDKŮ  Mateřské školy, Liberec, Stromovka 285/1, příspěvková organizace na adrese :

MŠ,LIBEREC, Stromovka 285/1, LIBEREC 10 od 21.1.2021 do 30.1.2021

UZAVŘENA Z DŮVODU KARANTÉNY COVID 19. 

Dostavte se s dítětem   do MŠ ve středu 27.1.2021 v 8 hodin na hromadné testování - dítě by nemělo 1 hodinu před testem  pít ani jíst. KARANTÉNU MÁ POUZE DÍTĚ, SOUROZENCŮ A RODIČŮ SE NETÝKÁ. 

Karanténa a testování se netýká dětí, které prodělaly COVID 19 , to znamená, že BYLY POZITIVNĚ TESTOVÁNY OD 1.12.2020 DOPOSUD.  TUTO SKUTEČNOST NEPRODLENĚ SDĚLTE SMS  ŘEDITELCE ŠKOLY  730 844 022 S UVEDENÍM jména dítěte a TERMÍNU POZITIVNÍHO TESTU - TYTO DĚTI MOHOU DOCHÁZET DO MŠ BEZ OMEZENÍ. / mají imunitu do 60ti dnů / 

Základní pravidla domácí karantény:

  • přerušení veškerého společenského života, zdržovat se pouze doma
  • separovat osobu v karanténě od ostatních členů domácnosti, např. oddělený samostatný pokoj
  • omezit co nejvíce kontakt s lidmi a chození mimo pokoj
  • při kontaktu s ostatními členy domácnosti užívat roušku, snažte se ale o co největší izolaci
  • podle možností používat koupelnu a WC odděleně, po použití desinfikovat ,mít vlastní ručník, hodně větrat
  • pravidelně si myjte ruce
  • v karanténě vás může kontrolovat hygienická stanice ve spolupráci s Policií ČR
  • pravidelně sledujte zdravotní stav dítěte - v případě zhoršení, kontaktujte telefonicky svého lékaře
  • OŠETŘOVNÉ – pokud jste výdělečně činní , tak po dobu karantény máte nárok na ošetřovné – V PŘÍPADĚ POTŘEBY zašlete email / Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. /  nebo sms  730 844 022 a pošlu vám tiskopis pro zaměstnavatele na vaši emailovou adresu do 27.1.2021- případně předám písemně při testování . Pokud bude dítě pozitivní, tak karanténu nad 10 dnů vám vypíše dětský lékař . Negativní děti mohou od 1.2.2021 / jarní prázdniny /  nastoupit do MŠ .   ředitelka školy

 Upravit

středa 20.1.2021 Sněhuláci pro Afriku

Ve středu 20.ledna 2021 se zapojíme do benefiční akce - budeme všichni stavět SNĚHULÁKY PRO AFRIKU . Děti z Afriky si sněhuláky nikdy postavit nemohou.  Pošleme jim alespoň fotografie , aby viděly, jaké radovánky máme tady v Evropě. 

Za každého sněhuláka pošleme symbolické startovné, které přijde na konto Kola pro Afriku a bude z něho financována přeprava kol do Afriky. 

více o akci : www.snehulaciproafriku.cz

snehulak

Potvrzení o školném pro daňové účely 2020

MIlí rodiče, vyzvedněte si u třídních učitelek potvrzení o zaplacení školného v Mš za rok 2020 pro daňové účely .  V případě dotazů kontaktujte hospodářku školy p. Kyceltovou - 485151062  nebo 730 844 021.

MUDr.Maršálková ukončila ordinaci

Milí rodiče, protože MUDR. Maršálková  ukončila ordinaci dětského lékaře, tak  jste se museli registrovat u jiného dětského lékaře. 

Prosím sdělte učitelce ve třídě  jméno nového dětského lékaře ke kterému nyní docházíte. Je to velmi důležité. 

Děkuji  - ředitelka školy 

Povinné předškolní vzdělávání v době uzavření ZŠ

JE POVINNÁ PŘEDŠKOLNÍ DOCHÁZKA  i v době UZAVŘENÍ  ZŠ aneb

 – MOHU SI NECHAT DOMA I PŘEDŠKOLÁKA ?

Vzhledem k tomu, že mateřské školy zatím  fungují v běžném režimu bez omezení , je pro předškoláky předškolní vzdělávání stále povinné. Máte ale podle Školního řádu - část IX. odst.27.1. možnost využít  25dní omluveného volna za pololetí / tj. od 1.září do konce ledna  / z RODINNÝCH DŮVODŮ  a  ponechat si dítě doma se starším  sourozencem – školákem .  Stačí zapsat omluvení  do omluvného sešitu v šatně.  Pokud by byla nepřítomnost delší než 10 pracovních dnů, tak je potřeba omluvit dítě písemně na tiskopis MŠ, který vám vydá třídní učitelka .      domecek se zviratky